fbpx

Sabri Fejzullahu me shkrim prekës pas vdekjes së Mikullovcit

Gjatë ditës së sotme (e martë) ka vdekur aktori i njohur i kinematografisë shqiptare, Adem Mikullovci.

I njohur për rolet e tij dhe paraqitjet e shumta televizive, Mikullovci ka lënë prapa vetes një karrierë të pasur artistike.

Vdekja e tij ka tronditur artin shqiptar, e më së shumti kolegët e aktorët të cilët punuan me të.

Një dedikim prekës për aktorin së fundmi e ka bërë edhe aktori dhe këngëtari shqiptar, Sabri Fejzullahu, duke qenë se ishte një nga bashkëpuntorët e afërt të tij.

Adem ike koleg e mik i zemrës time. Lamtumirë. Artist që bërë histori në teatër, kinematografi e televizion”.

Mbete gjithë jetën burrë i fjalës, stoik që kurrë nuk u dorëzove. Prehu në paqe zemra jem”, këto janë fjalët e Fejzullahut.

Ndryshe, varrimi i aktorit të ndjerë bëhet sot në varrezat e qytetit në Dragon.

Lajmet e fundit

Zidane i falet këtij futbollisti

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, foli pas fitores së vuajtur 2-3 në fushën e Real Betis, duke e nisur fjalën e tij me...

100 pacientë me COVID-19 nëpër spitale, 4 në gjendje të rëndë

Ministria e Shëndetësisë, njoftoi sot se 100 pacientë të prekur nga COVID-19 janë të shtrirë në spitalet e Kosovës. Prej këtyre pacientëve, 4 janë në...

Vazhdon të bie numri i rasteve aktive me COVID-19, u shëruan edhe 113 pacientë

Ka vazhduar edhe sot të jetë më shumë së dyfish më i lartë numri i personave të shëruar nga COVID-19 sesa i rasteve të...

Akil Gjakova garuesi më atraktiv i turneut në Pejë

Sot në Pejë është zhvilluar gara e parë e xhudos e cila njëherësh shënon edhe rifillimin e aktiviteteve në këtë sport që prej fillimit...

3 të vdekur dhe 47 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), njoftoi sot për 3 të vdekur dhe 47 raste të reja me Koronavirus gjatë 24 orëve në Kosovë. Gjatë...

​Goditën një person, dënohen me burgim prej 1 viti

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Podujevë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarve A.S dhe D.S se në bashkëkryerje kanë kryer veprën penale lëndim...