fbpx

Samsung Galaxy S20 Fan Edition del në shitje

Galaxy S20 Fan Edition i Samsung, ose FE, tani është në dispozicion për t’u blerë në Indi për afërsisht 680 dollarë. Telefoni u zbulua për herë të parë në ngjarjen e Samsung “Unpacked for Every Fan” muajin e kaluar.

Kompania ka njoftuar për disponueshmërinë e telefonit në tregun indian përmes Twitter dhe prezantoi disa përfitime qē mund të merren me deri në 109 dollarë.

Galaxy S20 FE vjen në opsionet e ngjyrave të Cloud White, Cloud Navy, Cloud Lavender, Cloud Red ose Cloud Mint. Ka një ekran me 6.5 inç FullHD + Infinity-O me shpejtësi të rifreskimit 120Hz dhe një vrimë të vogël për kamerën e përparme me 32MP.

Në pjesën e pasme të tij, ka një konfigurim të trefishtë të kamerës që përfshin një kamerë primare 12MP, kënd ultra të gjerë 12MP dhe një kamerë telefoto 8MP. Kamera gjithashtu përmban Space Zoom 30X që kombinon zmadhimin optik 3x dhe zmadhim me super rezolucion 30x për të lejuar “zmadhimin nga njëra anë e dhomës në tjetrën”.

Galaxy S20 FE mundësohet nga një procesor Exynos 990 i shoqëruar me 8 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​të brendshme që mund të zgjerohet deri në 1TB përmes një porti të kartelës microSD. Bateria e saj është 4,500mAh me mbështetje të mbushësit të shpejtë 25W.

Lajmet e fundit

Abrashi: Më 19 tetor sekretari e ka pranuar informatën se ka ndodhur vjedhja e 2 milionëshit

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka thënë se sekretari i kësaj ministrie Izedin Bytyqi nuk ka qenë i informuar për vjedhjen e mbi 2...

Kjo është gjendja tinëzare e trupit që vret shumë më shumë se koronavirusi

Trupit i duhet pak kolesterol, përfshirë LDL i ashtuquajtur kolesterol i keq, për të funksionuar si duhet. Por nëse nivelet e kolesterolit LDL janë...

Kapiteni i Atalantës zbulon pse Ilicic ra në depresion

Futbollisti slloven Josip Ilicic humbi fundin e sezonit të kaluar sepse nuk ishte gati të luante për shkak të problemeve private. Për shkak të problemeve,...

Morena Taraku me pozë provokuese në të brendshme

Ajo është njëra nga personazhet shqiptare që rrëmben vëmendje të madhe në rrjetet sociale. Fjala është për këngëtaren Morena Taraku, e cila njëherësh është shumë...

Ja si duken 60 sekondat e para të jetës së një fëmije

Zhvillimi i përshpejtuar i fëmijëve gjatë viteve të para të jetës së tyre ka zgjuar gjithmonë interesin e shkencëtarëve dhe ekspertëve. Por a keni menduar...

Tre të vdekur gjatë 24-orëve të fundit si pasojë e CoViD-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.018 mostra të...