fbpx

Shtatë të vdekur dhe 138 të infektuar në Maqedoninë Veriore

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore janë regjistruar 138 persona të infektuar me Covid-19, ndërsa numri i të shëruarve është 144.

Ndërkohë që 7 pacientë kanë humbur betejën me koronavirusin./Objektiv/

Lajmet e fundit

Mustafa: Roli i SHBA-së dhe BE-së në dialogun me Serbinë, i rëndësisë së madhe për Kosovën

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha sot se takimi i 2 shtatorit në Washington, rikonfirmon angazhimin e Shteteve të Bashkuara të...

Në Shqipëri, 6 të vdekur e 146 raste të reja me COVID-19

Në Shqipëri, gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 6 të vdekur dhe 146 raste të reja me Koronavirus, njoftoi Ministria e Shëndetësisë e...

Interi rivalizon Romën, ka gati ofertën për Smallingun

Interi është i gatshëm të bëjë ofertën e tyre te Manchester Unitedi për Chris Smalling, pasi Roma ka ngecur së fundmi, por çmimi i...

Tre gjigantë evropianë tentojnë ta bindin Aubameyangun

Arsenali është nën presion për të siguruar një marrëveshje të re të përmirësuar për sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang, ndërsa interesi për shërbimet e tij vazhdon...

Kuvendi miratoi ligjin për luftimin e Koronavirusit

Kuvendi i Kosovës, e miratoi sot edhe në lexim të dytë projektligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. Ligji mori mbështetjen e 77 deputetëve,...

Pas shuarjes së ministrisë, Qeveria inicioi themelimin e Agjencisë për Integrim Evropian

Qeveria e Kosovës miratoi sot koncept dokumentin për themelimin e Agjencisë për Integrim Evropian Sipas njoftimit të Qeverisë, kjo agjenci do të funksionoj në kuadër...