fbpx

Skender Potera e mbylli kampionatin me fitore

Skender Potera me Audi TT është fitues i garës Drag Race, e fundit për kampionatin e sivjetmë. Potera pati paraqitje fantastike në vozitjet kualifikuese, duke arritur kohën 08.840 dhe duke i vetmi në Klasën e 8 sekondave.

“Në përgjithësi gara ishte e mirë. Sot e patëm një problem në veturë, të cilin deri diku e sanuam dhe jam i kënaqur me rezultat. Gjithsesi, në garat e ardhshme shpresoj të arrij rezultat edhe më të mirë”, është shprehur Potera.

Në pozitën e dytë u rendit Labinot Maliqi, i cili me Golf II pati kohën 09.552 sekonda, ndërsa podiumi i fituesve u plotësua me Petrit Isufin, i cili në cak arriti për 10.727 sekonda.

Rezultatet:
Divizioni FVD

Klasa 16
1.Ardit Namligjiu (Opel Astra)16.175
2.Gjengiz Hajrullahu (Opel Kadet) 16.549

Klasa 14
1.Ejup Merrnica (Golf II)  14.193
2.Esad Dosljak (Renault Megane RS3) 14.660
3.Rinas Demiri (Golf VII) 14.677

Klasa 13
1.Lulzim Popaj (Opel Corsa) 13.192
2.Leutrim Sylejmani (VW Jeta) 13.661
3.Qëndrim Sylejmani (Skoda VRS) 14.068

Klasa 12
1.Lavdat Vllahiu (Golf II) 12.001
2.Valmir Rahmani (VW Polo)n13.081
3.Labinot Syla (Opel Astra) 13.027

Klasa 11
1.Leutrim Isufi (Golf II) 11.167

Divizioni RWD

Klasa 14
1.Jeton Qerimi (BMW 316) 14.258
2.Arlind Azemi (BMW E36) 14.679

Klasa 13
1.Samuel Gjoni (BMW E46) 13.224
2.Emin Dobra (BMW) 13.380
3.Qëndrim Alidema (BMW 425) 13.926

Klasa 11
1.Arton Ajvazi (McLaren) 11.695

Divizioni AWD

Klasa 13
1.Emilijan Sakuli (Mitsubishi Evo) 13.002
2.Ndriçim Merovci (BMW 535) 13.523
3.Gazmend Demolli (Audi S3) 13.313

Klasa 12
1.Skender Lekaj (BMW) 12.318
2.Muzafer Beka (Audi A3) 13.830
3.Haxhi Haziraj (Golf VII R) 12.527

Klasa 11
1.Drilon Iseni (Nissan GTR) 11.586
2.Egzon Qerimi (VW Golf R) 11.834
3.Jaha Vllahiu (Golf III) 12.870

Klasa 10
1.Petrit Isufi (Golf II) 10.727
2.Adnan Prekupi (VW Mk3) 12.633

Klasa 9
1.Labinot Maliqi (Golf II) 09.552

Klasa 8
1.Skender Potera (Audi TT) 14.251

Plasmani i përgjithshëm
1.Skender Potera (Audi TT) 08.840
2.Labinot Maliqi (Golf II) 09.552
3.Petrit Isufi (Golf II) 10.727

Lajmet e fundit

Rita Ora, prezantuese e MTV Europe Music Awards 2020

Dy javë më parë u shpallën nominimet për evenimentin e madh të ndarjes së çmimeve, MTV Europe Music Awards. Ngjarja, e cila shënon edicionin e...

Ndërron jetë producenti i famshëm i Hollywoodit, Princi Azim i Brunei

Princi Azim, i cili punoi për një kohë të shkurtër si producent i filmave të Hollywoodit, ka vdekur në moshën 38 vjeçare. Djali i sulltanit...

Dyshohet se i riu nga Gjilani, Engjell Smerqaku u vra për hesape që ndërlidhen me shpërndarjen e drogës

Katër ditë më parë në rrethana ende të paqarta u therë me thikë për vdekje para banesës Engjëll Smerqaku nga Gjilani. E, për të zbardhur...

COVID-19 i merr jetën infermieres nga Elbasani

Infermierja e maternitetit të Elbasanit, e cila u infektua me koronavirus disa ditë më parë ka ndërruar jetë ditën e sotme. 50 vjeçarja, Majlinda Sulkuqi  luftoi me...

Hoti zotohet për kthimin e ligjshmërisë dhe kushtetutshmërisë në vend

Kryeministri Avdullah Hoti, në një takim virtual me përfaqësuesin Special të BE-së dhe ambasadorët e vendeve anëtare të Unionit Evropian, shprehu vendosmërinë e Qeverisë...

Aktakuzë kundër 29 personave për pastrim të parave dhe organizim të skemave piramidale

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, njoftoi se ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë - Departamentit Special, kundër 29 të pandehurve...