fbpx

Sllovenia publikon listën e futbollistëve për ndeshjen me Kosovën

Sllovenia ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjes ndaj Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve.

‘Dardanët’ do të përballen me sllovenët më 11 tetor në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ ku do të tentojnë t’i marrin tri pikë të rëndësishme.

Por, fillimisht djelmoshat tanë do të tentojnë të mposhtin Maqedoninë e Veriut më 8 tetor, për t’u fokusuar më pas ndaj Sllovenisë.

Trajneri i sllovenëve, Matjaz Kek zbuloi listën e lojtarëve që ka ftuar për takimin e 11 shtatorit, derisa kalendari i favorizon ata.

“Kemi tri ndeshje për pak ditë. Prandaj lista e lojtarëve mund të ndryshojë. Ne do të udhëtojmë në Prishtinë e pastaj menjëherë në Moldavi. Çfarë pres nga këto ndeshje? Është e qartë, unë dua të fitoj nga San Marino, Kosova e deri te Moldavia”, ka thënë ai.

Kosova do të ketë pak pushim, pasi brenda tri ditësh do t’i zhvillojë tri takime mjaftë të vështira.

Lajmet e fundit

Muriqi zhvilloi mbi 30 minuta, kështu u vlerësua

Club Brugge dhe Lazio kanë ndarë pikë në përballjen e sontme në kuadër të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e vlefshme për grupin F, Lazio...

Shënohet rekord i ri i rasteve pozitive me COVID-19, flet drejtoresha e Klinikës Infektive

Sot është shënuar një rekord i ri i rasteve me COVID-19 në Kosovë, ku rezultuan 281 raste pozitive gjatë 24 orëve të fundit. Drejtoresha e...

Morata bëhet futbollisti i parë që i anulohen tre gola

Sulmuesi spanjoll i Juventusit, Alvaro Morata shënoi tre gola të pa vlefshëm për Juventusin sonte në përballjen kundër Barcelonës, në kuadër të Ligës së...

Man Utd 5-0 RB Leipzig, notat e lojtarëve

Manchester Unitedi ka mposhtur me lehtësi dhe rezultat të thellë 5-0 RB Leipzigun në ndeshjen e dytë të Grupit H në Ligën e Kampionëve. Djajtë...

Ngjarjet e paralajmëruara për nesër në Kosovë

10:00-Kryeministri Avdullah Hoti së bashku me Zëvendëskryeministrin e parë Besnik Tahiri, merr pjesë në tryezën “Reforma e administratës publike: Shtytja e saj përpara”. (Ndërtesa e...

Barcelona mposht Juventusin si mysafir

Barcelona ka fituar ndaj Juventusit si mysafir me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Barcelona...