fbpx

Lajmet e etiketuara si: COVID-19

Këto janë komunat kosovare që nuk e kanë asnjë rast aktiv me CoViD-19

Në shtatë ditët e fundit, në Kosovë janë regjistruar 1,139 raste të reja me Covid-19 dhe dhjetë viktima. Shifrat janë duke u rritur dita-ditës. Prej...

Dy të vdekur e 166 raste të reja me CoViD-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se në 24-orët e fundit dy persona kanë vdekur nga CoViD-19 në...

Rritja e të infektuarve në Kosovë, rezultat i numrit më të madh të testeve

Rritja e rasteve të koronavirusit në Kosovë nuk duhet të përbëjë shqetësim, meqë rritja e lehtë e të infektuarve ka dalur si rezultat i...

Raka thotë se valën e dytë të përballjes me CoViD-19 e kemi kaluar në muajin gusht

Rritja e rasteve të koronavirusit në Kosovë nuk duhet të përbëjë shqetësim, meqë rritja e lehtë e të infektuarve ka dalur si rezultat i...

IKSHPK njofton se gjatë 24-orëve të fundit, 49 persona janë shëruar nga CoViD-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 49 persona janë shëruar nga CoViD-19. Ky Institut poashtu njofton se gjatë...

Asnjë i vdekur sot nga CoViD-19, 124 raste të reja

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se sot (e mërkurë) nga 974 mostrat e marra në 24 orët e fundit, 124...

Një person sëmuret nga vaksina testuese kundër CoViD-19 e “Johnson&Johnson”, kompania shkon në pauzë por nuk jep detaje!

“Johnson&Johnson” dhe Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave ende nuk po zbulojnë detaje thelbësore, një javë pasi kompania farmaceutike që po mirrej me vaksinën...

Një i vdekur në Kosovë nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 130 raste të reja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se gjatë 24-orëve të fundit si pasojë e koronavirusit, ka vdekur një person. Ndërsa, gjatë kësaj...

Tre persona kanë vdekur në 24 orët e fundit si pasojë e COVID-19 në Kosovë

Tre persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit në Kosovë. Nga këta tre persona që kanë humbur jetën si...

Dy të vdekur dhe 104 raste të reja me CoViD-19 në Kosovë

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 2 persona të infektuar me koronavirusin e ri (COVID-19) kanë vdekur duke e çuar...
- Advertisment -

MË TË LEXUARAT

Muriqi zhvilloi mbi 30 minuta, kështu u vlerësua

Club Brugge dhe Lazio kanë ndarë pikë në përballjen e sontme në kuadër të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e vlefshme për grupin F, Lazio...

Morata bëhet futbollisti i parë që i anulohen tre gola

Sulmuesi spanjoll i Juventusit, Alvaro Morata shënoi tre gola të pa vlefshëm për Juventusin sonte në përballjen kundër Barcelonës, në kuadër të Ligës së...

Shënohet rekord i ri i rasteve pozitive me COVID-19, flet drejtoresha e Klinikës Infektive

Sot është shënuar një rekord i ri i rasteve me COVID-19 në Kosovë, ku rezultuan 281 raste pozitive gjatë 24 orëve të fundit. Drejtoresha e...

Man Utd 5-0 RB Leipzig, notat e lojtarëve

Manchester Unitedi ka mposhtur me lehtësi dhe rezultat të thellë 5-0 RB Leipzigun në ndeshjen e dytë të Grupit H në Ligën e Kampionëve. Djajtë...