fbpx

Lajmet e etiketuara si: Prokuroria

Flet vëllai i Mirjeta Shabanit, akuzon dhëndrin Nehat Shabanin se ia vrau motrën dhe i zhduki gjurmët

Pranë urës së Ibrit në Mitrovicë të martën filluan gërmimet e Policisë dhe të njësiteve të FSK-së. Në këtë pjesë po dyshohet se është...

Pas Haki Rugovës, edhe Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxhiri po hetohet nga Prokuroria, dyshohet për dallavere me leje ndërtimore

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxhiri është duke u hetuar nga Prokuroria Themelore në Pejë. I pari i Pejës po hetohet për dhënie të...

IKD për arrestimin e Rugovës: Drejtësia me spektakël cenon sigurinë juridike të qytetarëve

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) ka reaguar ndaj masës së vënë ndaj kryetarit të komunës së Istogut, Haki Rugova.   IKD nëpërmjet një reagimi...

Nis konferenca e Prokurorisë Speciale për rastin e Salih Mustafës

Në Hagë ka filluar konferenca e Prokurorisë Speciale lidhur me ecurinë e rastit të Salih Mustafës, i arrestuar kohë më parë nën pretendimet për...

​Prokuroria Speciale deklarohet për rastin e Salih Mustafës

Prokuroria Speciale në Hagë do të mbajë sot një konferencë lidhur me ecurinë e rastit të Salih Mustafës, i arrestuar kohë më parë nën...

Kapen edhe dy të dyshuar, arrin në gjithsej 61 numri i të ndaluarve për rastin Karaçeva

Prokuroria Themelore në Gjilan njoftoi sot se ka arrestuar edhe dy persona, të cilët dyshohen se janë përfshirë në veprimtari kriminale në rastin e...

Përfundon intervistimi i Agim Çekut nga Specialja

Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku është intevistuar sot nga Prokuroria e Gjykatës Speciale në Hagë. Ai është përgjigjur para Prokurorisë së...

Agim Çeku do të intervistohet nesër nga Gjykata Speciale

Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku do të intevistohet nesër (e hënë) nga Prokuroria e Gjykatës Speciale. Ai është ftuar në cilësinë...

Prokuroria në Gjilan thërret konferencë për aksionin në Karaçevë

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ftuar për sot një konferencë për media, lidhur me aksionin e realizuar mbrëmë në fshatin Karaçevë, komuna e Kamenicës...

Për një dite, u ngritën 18 aktakuza kundër 20 personave

Për vepra të ndryshme penale, gjatë 24 orëve prokuroritë themelore kanë ngritur 18 aktakuza kundër 20 personave. Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se me urdhër...
- Advertisment -

MË TË LEXUARAT

Muriqi zhvilloi mbi 30 minuta, kështu u vlerësua

Club Brugge dhe Lazio kanë ndarë pikë në përballjen e sontme në kuadër të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e vlefshme për grupin F, Lazio...

Morata bëhet futbollisti i parë që i anulohen tre gola

Sulmuesi spanjoll i Juventusit, Alvaro Morata shënoi tre gola të pa vlefshëm për Juventusin sonte në përballjen kundër Barcelonës, në kuadër të Ligës së...

Shënohet rekord i ri i rasteve pozitive me COVID-19, flet drejtoresha e Klinikës Infektive

Sot është shënuar një rekord i ri i rasteve me COVID-19 në Kosovë, ku rezultuan 281 raste pozitive gjatë 24 orëve të fundit. Drejtoresha e...

Man Utd 5-0 RB Leipzig, notat e lojtarëve

Manchester Unitedi ka mposhtur me lehtësi dhe rezultat të thellë 5-0 RB Leipzigun në ndeshjen e dytë të Grupit H në Ligën e Kampionëve. Djajtë...