fbpx

Thaçi: Prishtina ka rininë me gjallërinë më unike në rajon

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha sot se Prishtina ka rininë me energjinë dhe gjallërinë më unike në rajon.

Ai e bëri këtë koment krahas publikimit të një video-materiale me pamje nga Prishtina.

Vidoeja e shoqëruar me melodinë e kënës legjendë “Kur Pranvera ishte në Prishtinë”  përfshin pamje nga gjithë kryeqyteti./Objektiv/

 

Prishtina

Prishtina 💙, vendi me rininë, energjinë dhe gjallërinë më unike në rajon. HTH

Julkaissut Hashim Thaçi Keskiviikkona 16. syyskuuta 2020

Lajmet e fundit

Lëndohen dy persona gjatë një përleshjeje fizike në Lipjan

Policia e Kosovës njofton se gjashtë persona janë përfshirë në një rrahje që ndodhi të martën në Lipjan. Si pasojë e përleshjes fizike, dy prej...

Kylie Jenner inkurajon ndjekësit të votojnë, derisa provokon në disa imazhe me bikini

Kylie Jenner duket se po bëhet paksa politike. Mogulja e bukurisë, 23 vjeçare ndau disa fotografi me bikini të hënën në Instagram, por edhe inkurajoi...

MPJ-ja e interesuar për afirmimin e trashëgimisë kulturore në botë

Afirmimi i trashëgimisë kulturore të Kosovës në botë, ishte tema bosht e takimit që ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj -...

Vdes një qytetar brenda objektit të komunës së Prishtinës

Në mëngjesin e sotëm një qytetar ka vdekur tek sportelet e Komunës së Prishtinës. Lajmin e ka bërë të ditur edhe zëdhënësja e Policisë së...

Hoti thotë se kanë arritur marrëveshje me prodhuesit e qumështit, bëhet thirrje që të mos protestohet

Kryeministri Avdullah Hoti pas takimit me prodhuesit e qumështit ka thënë se kanë arritur një listë dakordimesh lidhur me kërkesat e tyre. Ai ka thënë...

Hoti takon përfaqësuesit  e “Ibër – Lepenc” dhe KRU “Prishtina”, bisedojnë për sfidat e këtyre ndërmarrjeve

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka pritur sot përfaqësuesit e...