fbpx

Tregoni kujdes sot, ja çka thotë horoskopi pë ju!

E Premte, 11 Shtator 2020

Dashi
21 Mars – 19 Prill
Këtë të premte do t’ju duhet të merreni me disa çështje në lidhje me partnerin apo familjen tuaj. Në punë do të keni interesim të madh të punoni për një projekt. Gjithashtu, sot do të përmirësohet gjendja juaj në të gjitha aspektet, si dhe do të arrini të sqaroni të gjitha dyshimet tuaja.

Demi
20 Prill – 20 Maj
So do të keni mundësi që të gjeni më shumë qetësi në sferën sentimentale dhe profesionale. Mos u frikësoni të filloni histori të reja, ndërkohë që vuani nga një lidhje e kaluar.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Këto ditë vijuese do të jenë shumë të rëndësishme per ju, pasi që do të keni mundësi t’i qartësoni të gjitha situatat e lindura në dy muajt e fundi. Jeni nayrë që nuk kënaqeni kurrë dhe për këtë arsye nuk hezitoni të përfshiheni në projekte të reja të mundshme.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Periudha në vijim do të jetë karakterizohet me gjëra dhe kushte shumë interesante. Do të jenë ditë pozitive duke ju bërë më të relaksuar dhe të vëmendshëm.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Gjatë javëve në vijim ka mundësi që të pendoheni për disa gjëra. Ndërkohë do të jeni të pavendosur lidhur me disa zgjedhje që do të bëni. Nga fundi i vitit situatat do të kthehen në favorin tuaj duke ju dhënë mundësi të shumta.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Këtë përiudhë jeni duke humbur shumë kohë duke u përfshirë në probleme të shumta të cilat mund t’iu penalizojë. Mos e lodhni veten me shumë pyetje, por mundohuni që të jetoni në mënyrë më të qetë.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Sot do e ndjeni veten shumë të fuqishme, por nuk do mungojnë të papriturat që do t’ju shqetësojnë prapë. Saturni do të ketë ndikim të kundërt dhe mund t’iu shkaktojë probleme.

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Kjo e premte do të jetë e favorshme për shkak të ndikimit tranzit të yjeve në shenjën tuaj. Beqarët do të kenë mundësi gjatë kësaj dite që të bëjnë njohje të reja dhe ndoshta të rizbulojnë dashurinë e tyre.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Gjatë priudhës në vijim do t’iu duhet të bëni shumë zgjedhje të rëndësishme, ashtu sikurse të gjitha shenjat tjera të zjarrit. Prej tyre do të keni mundësi që ta jetoni jetën ashtu siç dëshironi ju.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Sot do të jeni në kërkim të një alternative të re. Do të jeni shumë strikt ndaj së kaluarës dhe do të shfaqeni mjaft konservator. Mundohuni që të jeni më të hapur me të tjerët.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Gjatë këtyre ditëve do të ketë vonesa të vogla në disa çështje. Duhet të bëni kujdes ndaj problemeve fizike, të cilat do t’ju shqetësojnë më shumë sot.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Kjo e premte do të jetë e favorshme për shenjën tuaj. Aktualisht jeni duke analizuar të gjitha çështjet dhe situatat në jetën tuaj, sidomos ato të cilat ju kanë shqetësuar më shumë.

Lajmet e fundit

Mezani tregon çfarë i duhet ende skuadrës së tij

Gjilani nuk ka arritur më shumë se barazimi 0:0 në derbin e zhvilluar me Ballkanin. Pas ndeshjes trajneri i Gjilanit, Gentjan Mezani për “Art Sport”...

Munishi: Vetëm kështu futbolli ynë shkon përpara

Gjilani dhe Ballkani kanë luajtur baras 0:0 në kuadër të javës së tretë të Superligës. Trajneri i skuadrës nga Theranda, Ismet Munishi, është shprehur i...

​3 viktima dhe 148 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

148 raste të reja, 3 viktima dhe 65 persona të shëruar është bilanci i COVID-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Numri më...

​Java e ardhshme me mot të ndryshueshëm, pritet ngritje e temperaturave

Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë një mot i ndryshueshëm. E hëna fillon mot me diell, por gjatë ditës pritet...

Rumania mban zgjedhjet lokale

Vendvotimet në Rumani janë hapur dhe qytetarët po votojnë për zgjedhjet lokale. Këto zgjedhje po shihen si test për qeverinë e vendit, e cila...

​Zemaj: Situata e menaxhueshme me pandemi nuk guxon të kthehet në pakujdesi

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj deklaroi sot se masat antiCOVID-19 të marra nga Qeveria e Kosovës, pas rekomandimeve të IKSHPK-së, dhe konsultave me ekspertë...