fbpx

Tyson tregon çmendurinë që kishte bërë në burg

Mike Tyson ka zbuluar se kishte lënë shtatzënë një punonjëse burgu, teksa vuante dënimin për përdhunim.

Karriera e legjendës së boksit u shkatërrua pasi u dënua në vitin 1991 me gjashtë vite burg për përdhunim në Indiana.

Ai u la i lirë në vitin 1995 pasi vuajti më pak se tre vjet dënim.

Tayson, i cili po kthehet në ring në moshën 54-vjeçare për të luftuar kundër Ro Jones Junior në nëntor, foli hapur për jetën pas hekurave.

”Mendova se ishte gjëja më e keqe që mund t’i ndodhte një njeriu”, rrëfeu boksieri amerikan në episodin Hotboxin’ With Mike Tyson.

Më pas vazhdoi të shpjegonte takimin seksual që kishte me një punonjëse të burgut:

“Kisha një të dashur dhe lash shtatzënë një vajzë në burg. Po jetoja një jetë në burg. Thjesht kështu duhej të ishte. Unë isha Mike Tyson dhe të gjithë më dhanë atë që doja. Të gjithë më flisnin sikur të isha një djalë i fortë. Por isha thjesht një derr”.

Lajmet e fundit

Muriqi zhvilloi mbi 30 minuta, kështu u vlerësua

Club Brugge dhe Lazio kanë ndarë pikë në përballjen e sontme në kuadër të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e vlefshme për grupin F, Lazio...

Shënohet rekord i ri i rasteve pozitive me COVID-19, flet drejtoresha e Klinikës Infektive

Sot është shënuar një rekord i ri i rasteve me COVID-19 në Kosovë, ku rezultuan 281 raste pozitive gjatë 24 orëve të fundit. Drejtoresha e...

Morata bëhet futbollisti i parë që i anulohen tre gola

Sulmuesi spanjoll i Juventusit, Alvaro Morata shënoi tre gola të pa vlefshëm për Juventusin sonte në përballjen kundër Barcelonës, në kuadër të Ligës së...

Man Utd 5-0 RB Leipzig, notat e lojtarëve

Manchester Unitedi ka mposhtur me lehtësi dhe rezultat të thellë 5-0 RB Leipzigun në ndeshjen e dytë të Grupit H në Ligën e Kampionëve. Djajtë...

Ngjarjet e paralajmëruara për nesër në Kosovë

10:00-Kryeministri Avdullah Hoti së bashku me Zëvendëskryeministrin e parë Besnik Tahiri, merr pjesë në tryezën “Reforma e administratës publike: Shtytja e saj përpara”. (Ndërtesa e...

Barcelona mposht Juventusin si mysafir

Barcelona ka fituar ndaj Juventusit si mysafir me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Barcelona...