fbpx

Vildane Zeneli: Kam bërë 30 herë testin për COVID-19, jam hipokondriake

Modelja e njohur shqiptare, Vildane Zeneli, arrin gjithmonë të marrë vëmendjen me paraqitjet e saj në rrjetet sociale.

Së fundmi, ajo u ka treguar ndjekësve të saj në lidhje me testimet që ka kryer për virusin COVID-19.

Në një fotografi të aparatit testues të publikuar në InstaStory, Vildania shkruan se nga frika ka realizuar plot 30 teste.

Më quani të çmendur, por ky është testi im i 30-të. Po, jam hipokondriake! Kush ishte pranë meje së fundmi është mirë”, ka shkruar modelja në InstaStory.

Me termin ‘hipokondriak’, Vildane Zeneli i referohet një personi i cili anormalisht shqetësohet për shëndetin e tij.

Mesa duket frika nga infektimi potencial me virusin më të përhapur në botë këtë vit, e ka detyruar modelen e njohur shqiptare që të ndërmarrë hapa të tillë të testimit të shpeshtë.

Lajmet e fundit

Dyshohet se i riu nga Gjilani, Engjell Smerqaku u vra për hesape që ndërlidhen me shpërndarjen e drogës

Katër ditë më parë në rrethana ende të paqarta u therë me thikë për vdekje para banesës Engjëll Smerqaku nga Gjilani. E, për të zbardhur...

COVID-19 i merr jetën infermieres nga Elbasani

Infermierja e maternitetit të Elbasanit, e cila u infektua me koronavirus disa ditë më parë ka ndërruar jetë ditën e sotme. 50 vjeçarja, Majlinda Sulkuqi  luftoi me...

Hoti zotohet për kthimin e ligjshmërisë dhe kushtetutshmërisë në vend

Kryeministri Avdullah Hoti, në një takim virtual me përfaqësuesin Special të BE-së dhe ambasadorët e vendeve anëtare të Unionit Evropian, shprehu vendosmërinë e Qeverisë...

Aktakuzë kundër 29 personave për pastrim të parave dhe organizim të skemave piramidale

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, njoftoi se ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë - Departamentit Special, kundër 29 të pandehurve...

Shkencëtarë shuajnë shpresat, një ilaç eksperimental kundër COVID-19 rezultoi pa efekt

Studiuesit e qeverisë amerikane thonë se një ilaç eksperimental për koronavirusin nuk ka efekt në trajtimin e pacientëve të shtruar në spital me një...

Duro: Treguam se jemi ekip i madh me këtë fitore

Feronikeli ka fituar ndeshjen derbi kundër Llapit në shtëpi në kuadër të Superligës së Kosovës. Pas ndeshjes trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, për mikrofonin e...