HAPËSIRË PËR SPONSORIZIM

Refuzohen si të pavlefshme mbi 22 mijë vota nga Diaspora

Në Qendren e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave.   Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri më tani ka konfirmuar 56 mijë e 910 vota...
HAPËSIRË PËR SPONSORIZIM

Brukseli zyrtar: Shqipëria i ka përmbushur kushtet për anëtarësim, zgjedhjet test

Shqipëria ka bërë detyrat e shtëpisë për t’u ulur në tryezën e bisedimeve për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian.   Rikonfirmimi erdhi sërish nga dy përfaqësuesit...

Numërohen mbi 8 mijë vota me kusht, ky është rezultati

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve është duke vijuar numërimi i votave me kusht dhe personave me aftësi të kufizuara.   Deri në ora 12:00...

VIDEO

Hapësirë e sponsorizuar

MOS I HUMBISNI

Përmbajtje e përzgjedhur

REKLAMOHU NË OBJEKTIV

Kandidatët e LDK-së dhe të PDK-së, që kanë siguruar ulëse në Kuvend

Pa përfunduar ende numërimi i votave me kusht, atyre të diasporës dhe votave të personave me nevoja të veçanta, tashmë kanë dal emrat e...

Sot fillon rinumërimi i 12 vendvotimeve

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve do të fillojë sot rinumërimi i dymbëdhjetë vendvotimeve në dhjetë komuna të Kosovës. Për rinumërimin e këtyre vendvotimeve u...

KQZ: Sot votuan mbi 46% e qytetarëve

Në Kosovë ka përfunduar procesi i votimit për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Dalja në zgjedhje, sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ishte mbi 46 për...

PZAP vërteton vendimin e KQZ-së, Kurtit dhe të tjerëve s’i lejohet kandidimi

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur poshtë pjesërisht ankesat e Lëvizjes Vetëvendosje. Në vendimin e PZAP’së thuhet se “Refuzohet pjesërisht apeli i...

Ky është vendimi i plotë i PZAP-së për moscertifikimin e kandidatëve për deputetë

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa sapo ka bërë publik vendimin në lidhje me ankesën e subjekteve politike për moscertifikimin e kandidatëve për deputetë. PZAP...
HAPËSIRË PËR SPONSORIZIM

REZULTATET

SË SHPEJTI