fbpx

Zidane e humb durimin: Kjo është e turpshme

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është shprehur shumë i zhgënjyer pas barazimit 1-1 ndaj Villarealit në La Liga.

Tekniku francez ka deklaruar se ekipi i tij ka merituar më shumë duke u bazuar në lojën e treguar dhe se ndihet shumë keq për shkak të asaj që lojtarët treguan në fushë.

“Unë mendoj se merituam më shumë, duke marrë parasysh atë që bëmë. Sidomos në pjesën e parë. Ne kemi humbur dy pikë. Jam i mërzitur për lojtarët për shkak të përpjekjes që ata dhanë. Ndjeva se mund të kishim marrë të tre pikët sot dhe kjo është një turp për ne”.

Pas një paraqitjeje tjetër të qetë nga Eden Hazard, francezi u pyet se sa kohë do të duhet që Hazard të kthehet siç duhet në formë, Zidane u përgjigj: “Ai është atje. Ai luajti. Ne kemi nevojë për të menaxhuar minutat mirë, por ai është me ne dhe është i mirë “.

Në fund, trajneri u pyet për raportet që lidhnin Iscon me largim në janar. “Jo, ajo që po ndodh brenda do të qëndrojë brenda. Tani për tani, Isco është një lojtar i Real Madridit dhe është me ne. Nuk ka asgjë për të folur ”.

Lajmet e fundit

Këto skuadra e kanë siguruar kualifikimin në rrethin e ardhshëm të Ligës së Evropës

Janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të pestë në Ligën e Evropës, ku pati shumë befasi dhe ndeshje të forta, pas së cilave disa skuadra...

Goli i javës shënohet nga adoleshenti i Romës (VIDEO)

Roma ka fituar me rezultat 3:1 ndaj Young Boys në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Evropës. Golin e dytë për skuadrën italiane e shënoi...

Haradinaj: Nëse bëhem president, nuk do të kthehem më në AAK

Haradinaj tregon se kush do ta zëvendësojë në AAK nëse bëhet president. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për pasuesin e tij në parti...

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një intervistë për Radio...

Liga e Evropës: Arsenal fiton bindshëm dhe shkruan historinë – rezultatet

Arsenal ka mposhtur 4-1 Rapidin e Vjenës në Europa League dhe ka siguruar matematikisht vendin e parë në Grupin B. Arsenal ka rihapur dyert për...

Shkurtimi i dënimit për Tasiq, ja çfarë thonë banorët e Krushës që protestuan

Apeli ka ndryshuar aktgjykimin e Themelores për Darko Tasiq, serbi dënohet me 11 vjet burgim. Nga fshati Krushë e Madhe erdhi tek Pallati i Drejtësisë...